Veteriner Hekim Selçuk Çömlek Bursu

Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği - KLİVET Yönetim Kurulu, her yıl daha fazla sayıda veteriner fakültesi öğrencisine sağladığı öğrenim bursunun adını bu sene, İstanbul Veteriner Kooperatifi Başkanlığı görevini üstlendiği dönemde kliniğinde geçirmiş olduğu elim bir kaza sonucunda kısa zaman önce aramızdan ayrılan meslektaşımız Selçuk Çömlek anısına verme kararı almıştır. Anısı ve acısı hâlâ belleklerimizde çok taze olan, kendisini hep gülen gözleriyle hatırlayacağımız meslektaşımızın adını bu yolla yaşatmak istiyoruz. 

Selçuk ÇÖMLEK
1971 yılında Karaman’a bağlı, Ermenek kasabasının Güneyyurt köyünde doğdu.
Konya Havzan mahallesinde bulunan 23 Nisan ilkokulunda okudu. Ortaokul ve liseyi Konya Meram Anadolu Lisesi'nde okudu.
Üniversite tercihi yaparken, annesinin “sen hayvanları çok seviyorsun, veterinerliği de yaz” demesi üzerine, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni kazandı.
1996 yılında ilk kliniğini iki meslektaşımızla birlikte Bakırköy semtinde Çizmeli Kedi Veteriner Kliniği adıyla açtı. 
1999 yılında Türkiye Hayvanları Koruma Derneği'nde çalışmaya başladı.
2001 yılında da Kurtuluş' da bulunan Çizmeli Kedi Veteriner Kliniği’ni açtı ve maalesef 2018 yılının bir mayıs akşamı nöbet tuttuğu kliniğinde geçirdiği talihsiz kaza sonucu aramızdan ayrıldı.
Değerli meslektaşımızın iki kızı, eşi ve tüm dostları Selçuk'u çok özleyecekler...
Samimi dostluğu, hiç bitmeyen neşesi ve yardımseverliğiyle tüm camiamızın saygı ve sevgisini kazanmış Selçuk dostumuzun kıymetli anısı önünde KLİVET Yönetim Kurulu olarak bizler de saygıyla eğiliyoruz.  Selçuk ÇÖMLEK adına sağladığımız bu bursun onun hatırasını yaşatmakta küçük bir başlangıç olmasını diliyoruz.

Selçuk Çömlek Bursu Başvuru Kriterleri
1- İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencisi olmak. 
2- Bursa başvurulan öğrenim yılı itibarıyla dönemlik dersler dışında alttan dersi bulunmamak.
3- Adaylar arasında yüksek not ortalaması gözetilerek değerlendirme yapılacaktır. 
4- Başvuranın iletişim bilgilerinin detaylı olarak yazıldığı özgeçmişini anlatır belge, ailesinin ikamet adresi, telefonu, İstanbul içinde ikamet edilen adres, mail, sabit ve cep telefonu bilgileri.
5- Şayet mevcutsa, bursa duyulan ihtiyacı kanıtlar resmi evrak. (Aile reisinin maaş Bordrosu, işsizlik belgesi, okuyan kardeş sayısını gösterir belgeler, muhtarlıklarca verilen yeşil kart vb.)
6- Referans olarak gösterilebilecek bir Veteriner Fakültesi öğretim görevlisi ve iletişim bilgileri.
7- Birinci derece şehit yakını adaylar için İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencisi olmak dışında herhangi bir şart aranmayacaktır.
8- Başvurular KLİVET Yönetim Kurulu tarafınca değerlendirilerek, burs almaya hak kazanan adaylara telefon yoluyla bilgi verilecektir.
9- Burs süresi bir eğitim yılı ile sınırlıdır, burs kazanan adaylar bu süre sonunda KLİVET tarafından açılacak yeni burslara başvuru hakkına sahiptirler.
10- Burs başvuruları için son gün 15 Aralık 2018 olup, başvurular sadece www.klivet.org web sitesi üzerinden yapılacaktır.